top of page
strip.png

סדנאות והרצאות

ההרצאות הבאות עוסקות בחיבור שבין אסטרטגיה, אנשים וביצועים. הן מיועדות למגוון קהלי יעד בדגש על הנהלות בכירות מהמגזר העסקי והציבורי. כל הרצאה ניתנת להרחבה לסדנה בהתאם לצורך. במסגרתה נתנסה בכלים ובעבודה אישית וקבוצתית. ניתן לגבש הרצאות וסדנאות בתחומים משיקים בהתאמה לצורכי הארגון וקהלי היעד הרלוונטיים.

ההרצאה מציגה את מגמות העל המרכזיות שצפויות להשפיע עלינו ועל שולחן העבודה של כל אחד. בנוסף, ההרצאה מציעה כלים לתכנון ולניהול סיכונים והזדמנויות. כלים אלו מסייעים לנווט במציאות המורכבת והכאוטית - מלאת האתגרים אך גם מלאת הזדמנויות. להכיר ולהיערך למגמות ולתרחישים השונים שכבר קורים כיום במידה מסוימת וצפויים לעצב את העתיד.

מגמות על ותכנון אסטרטגי במציאות כאוטית

ניהול שותפויות חוצות ארגונים, גבולות ותרבויות, הינה יכולת הכרחית להובלה של מערכות ארגוניות. יכולת זו כוללת סט של כלים ומיומנויות כגון זיהוי בעלי עניין ואינטרסים משותפים, כישורי ניהול משא ומתן, הבנת ההקשר התרבותי והזירה הפוליטית, בניית אמון, מינוף חוזקות, משאבים וערוצי תקשורת. הרצאה זו נועדה להגביר את חשיבות ניהול השותפויות בארגון, לזקק את הערך שבשותפות ואת ההישגים הפוטנציאליים הנובעים ממנה. לשכלל מיומנויות מו"מ ולבנות שותפויות חזקות כדי להניע חדשנות, להוביל פרויקטים ומהלכי שינוי מרובי אינטרסים לצורך השגת יעדים אישיים וארגוניים.

משא ומתן וניהול שותפויות

הובלת מהלכי שינוי בארגונים מחייבת מנהלים ומנהלות להבין את הפסיכולוגיה של השינוי. מלבד העיסוק בתוכן, ביעדים ובסוגיות הליבה, נדרש לעסוק בניהול השינוי- בבניית קואליציה חזקה ותמיכה מבעלי עניין, ניהול האנרגיה הארגונית ועוד. הרצאה זו כוללת מגוון נושאים, ביניהם, חסינות לשינוי, אסטרטגיה תקשורתית וניהול התנגדויות. הרצאה זו נועדה לסייע לארגונים להניע מהלכי שינוי, להשיג את התוצאות הרצויות ולבנות תרבות של שיפור מתמיד. 

סדנת הובלת שינוי

סדנת Lumina כוללת שימוש במודל חדשני בתחום פיתוח המנהיגות, המספק פרופיל מותאם אישי של האישיות בשלמותה. הכלי הינו משקפת ייחודית הממפה אובייקטיבית חוזקות ניהוליות, אינטליגנציה רגשית, התנהלות במצבי לחץ ומשבר ועוד. סדנת Lumina מאפשרת נקודת מבט ייחודית על האדם וכלים נוספים החיוניים למנהיגות והובלה אישית וצוותית- ביניהם סתגלנות, גמישות, דפוס חשיבה של צמיחה, שיתוף פעולה ואותנטיות. במסגרת הסדנא, נזהה את המאפיינים הייחודיים של הפרט ושל הצוות, דפוסי התקשורת, התרבות הארגונית, והאופן שבו הצוות מתנהל ביום-יום ובמצבי לחץ ליישום האסטרטגיה. סדנה זו מאפשרת בניית אמון חזק יותר, הערכת השונות, חיבור ואינטרס משותף להצלחה וקפיצת מדרגה בעבודת צוות ההנהלה.

סדנת lumina learning לפיתוח אישי וצוותי עבור הנהלה בכירה

שוק העבודה משתנה, טכנולוגיות חדשות מפציעות, דור חדש עם חוזה פסיכולוגי אחר וציפיות תעסוקתיות שונות, משברים מקומיים ועולמיים שפוקדים אותנו ומחייבים הערכות אחרת. אלו ועוד משנים דרמטית את שוק התעסוקה ומחייבים כל אחת ואחת מאיתנו לחישוב מסלול מחדש. בהרצאה זו ניגע בשינויים המרכזיים, האם וכיצד ניתן להתכונן אליהם. מהם הכישורים והמיומנויות שיידרשו בעתיד, ומהן האסטרטגיות שנכון לנקוט בהן בכדי להתמודד עם האתגרים ולבנות תרבות ארגונית של למידה מתמשכת. הרצאה זו מתאימה הן למערכת החינוך, למשרדי ממשלה, לשלטון המקומי ולכל קהילת משאבי אנוש.

הכנה לשוק עבודה משתנה

הרצאת השראה

בהרצאה זו אשתף במסע האישי שלי כמנהלת בכירה בשירות המדינה. אספר על האתגרים עמם התמודדתי על הניצחונות ועל מהלכי השינוי, תוך כדי ניווט בנבכי הממשל, בתרבות ארגונית ובפוליטיקה. אחלוק את התובנות שלי לגבי השירות הציבורי, משמעות בעבודה, ניהול והנעת צוותים, קבלת החלטות והאומץ לבחור מחדש. התקווה שלי, שהסיפור ייתן השראה לאחרים וכלים להתמודד עם מורכבות, להניע אנשים, להתאושש ממשברים, לנפץ קירות ולהגשים חלומות, גם כשהקירות סוגרים וזה נראה בלתי אפשרי.

 ״עוברת דרך קירות״ על משמעות, פולטיקה ואומץ.

סדנה והרצאה של ד"ר איריס נחמיה
bottom of page